Siguenos
iBookstore
Android app on Google Play
Like Us
Un programa de
Дроїди приєднуються до пошуку чужого життя
27 de April de 2018, Kiev

Понад 40 років вийшов на екрани перший фільм «Зоряних війн», але науково-фантастичні фільми не втрачають популярності. Ми всі мріємо про той день, коли реальне життя наблизиться до того, що у них зображено. Ми хочемо, щоб нам служили розумні роботи, бажаємо космічних подорожей з надсвітловою швидкістю та екзотичних інопланетян у якості друзів.

25 років тому, коли було відкрито перші екзопланети, ми зробили ще один невеликий крок до нашого майбутнього у Всесвіті. Сьогодні інтелектуальні роботи, або, швидше, розумні комп'ютерні програми допомагають нам з'ясувати, чи ці далекі планети підходять для життя.

Штучний інтелект допомагає вченим досліджувати так звані «татуїни» — планети, які обертаються навколо подвійних зірок, так само, як вигадана планета Татуїн у «Зоряних війнах». Особливо складно з’ясувати, чи може на таких планетах існувати життя.

Щоб живі орґанізми могли зародитися та розвиватися, планета повинна проіснувати довгий час — протягом декількох мільярдів років. Отже, важливо визначити, чи є її орбіта досить стабільною, але це набагато складніше, коли планета обертається не навколо однієї зірки (як Земля навколо Сонця), а навколо двох пов’язаних світил.

Рух навколо двох зірок замість однієї часто призводить до різких суттєвих змін планетної орбіти. Часом така планета може бути викинута у відкритий космос або, навпаки, зіткнутися з якоюсь із «зірок-близнюків».

Програма штучного інтелекту проаналізувала десять мільйонів комп'ютерних моделей планет, кожна з яких мала дещо інший шлях навколо подвійної зірки, щоб з'ясувати, які з них довше «протримаються» на своїх орбітах. Протягом кількох годин машині вдалося перехитрити людину, виявивши, що планети, які, на думку вчених, мали рухатися по стабільних траєкторіях, насправді не були стабільними, й навпаки.

Cool Fact

На орбітах навколо подвійних зірок вже знайдено десятки планет. Одна планета навіть була виявлена у потрійній зоряній системі!

Share:

More news
14 September 2020
10 September 2020
3 September 2020

Fotografías

Los droides  se unen a la búsqueda de de vida alienígena
Los droides se unen a la búsqueda de de vida alienígena

Printer-friendly

PDF File
1,0 MB