Siguenos
iBookstore
Android app on Google Play
Like Us
Un programa de
Чи можуть інопланетяни мешкати біля найближчої зірки?
24 de August de 2016, Kiev

Коли перші дослідники рухалися на захід Атлантикою, багато людей вважало, що світ плаский. Їх лякало те, що вони пливли занадто довго — вони думали, що можуть впасти з Землі «в ніщо», діставшись до її краю.

Сьогодні ми не лише добре знаємо кожен куточок Землі, але й дослідили з близької відстані всі великі планети нашої Сонячної системи. Безсумнівно, наступним кроком мав би бути початок дослідження «екзопланет» — світів, які обертаються навколо інших зірок.

У 1992 році з’явилися повідомлення про першу таку планету. З того часу було підтверджено існування вже більше 3300 далеких світів. Деякі з них є більш фантастичними, ніж вигадані авторами «Зоряних війн» або «Охоронців Галактики». Є планети, що мають розміри у десятки разів більше, ніж Земля, а є ненабагато більші за Місяць. Одні з них настільки гарячі, що їхня поверхня складається з розплавленого каменю, поверхню інших вкриває твердий азот — газ, із якого на чотири п’ятих складається земна атмсофера…

Вже відомі екзопланети, що обертаються навколо гігантських зірок, мертвих зірок, і навіть «планети-одинаки», які блукають Галактикою поодинці, без «власного» світила. Проте найцікавіші екзопланети — це ті, що схожі на нашу рідну Землю, тобто скелясті об’єкти, де температура не є занадто великою чи низькою, тому на їхній поверхні може бути рідка вода. Ці планети здатні нести на собі життя… І схоже на те, що така планета не просто існує — вона обертається навколо найближчої до Сонця зірки!

Проксима Центавра розташована від нас на відстані трохи більше чотирьох світлових років. Її нещодавно відкритий супутник є найближчою до нас екзопланетою. Він трохи масивніший за Землю, а його орбіта дещо ближча до центральної зірки, ніж Меркурій до Сонця. Однак, оскільки ця зірка помітно «холодніша», нова екзопланета має перебувати у зоні комфортних температур.

Але чи є вона досить комфортною для існування життя? Ми не впевнені, але не сумніваємося в тому, що це є наступним питанням, на яке астрономи намагатимуться відповісти!

Cool Fact

Цікавий факт

Існує план відправлення в наступні 20 років космічного апарату до Проксими Центавра. Він отримав назву Starshot. Одним із його авторів є відомий британський науковець Стівен Хокінг.

Share:

More news
14 September 2020
10 September 2020
3 September 2020

Fotografías

¿Podrían estar los alienígenas más cerca de lo que pensábamos?
¿Podrían estar los alienígenas más cerca de lo que pensábamos?

Printer-friendly

PDF File
1,0 MB